Boyun ağrısına turp! tedavisi


Modern çağın eşliğinde getirdiği hareketsizlik ve stres boyun ağrılarına kapı aralıyor. Bayır turpu kompresi ve zencefil çayı bu rahatsızlığa ilaç gibi geliyor.


Uzun zaman hareketsiz kalma, telefon ve bilgisayar başında zaman geçirme, fazla stres benzeri etmenler boyun tutulmasına kapı aralayabiliyor. Ağrıyla yaşam kalitesini düşüren bu duruma karşın, uzman kişiler boyun egzersizlerinin yanı sıra bitkisel tarifleri öneriyor. Sıcak bir duşun da boyun ağrılarına iyi geleceğini aktaran uzman kişiler, şu kürleri öneriyor…

Kedi otu tozu; Boyun tutulması için uygulanabilecek bitkisel kompresler içinde kedi otu tozu ve bayır turpu kullanılmaktadır. Kedi otu tozu, sakinleştirici ve yatıştırıcı tesiri ile kasları da gevşetir ve ağrı hissini aza indirir. Boyun ağrısı hissedilen bölgeye sıcak ya da soğuk kompres ile hafif masaj yaparak uygulama yapabilirsiniz.

Bayır turpu; Bayır turpunu da benmari usulü ısıttıktan sonra ağrı hissedilen bölgeye gün içerisinde birkaç kere de olacak biçimde uygulamak son derece rahatlatıcı olabilmektedir.

Havlıcan; Bunların yanında bir bardak suda havlıcan kaynatılır ve soğuduktan sonra içilir. Bir takım araştırma neticeleri havlıcan bitkisinin de boyun tutulmasına iyi geldiğini ortaya koymaktadır.

Zencefil; Havlıcan bitkisinde olduğu benzeri zencefil çayı hazırlanarak gün içerisinde bir kere içilmesi boyun tutulmasına iyi gelebilir.

Zeytinyağı; Hakiki zeytinyağıyla beraber 15 dk ağrılı bölgeye masaj yapmak da boyun tutulmalarına karşın iyi gelmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 22 Temmuz 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın